Parafialno Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” Płock  organizuje spływ wiślany tratwą „Wolność” na trasie   Kraków – Płock w 40-tą rocznicę protestów społecznych Czerwiec 76.

Spływ planujemy rozpocząć 20 czerwca 2016 r. Informujemy, iż jest
to kolejna nasza wyprawa. Dotychczasowa działalność PUKS „Viktoria” Płock
to głównie wyprawy rowerowe –  do najważniejszych można zaliczyć wyjazdy na beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II. Rajd do Katynia na Gibraltar, Westerplatte, Częstochowa itp. W 2015 roku odbyliśmy spływ Wisłą na trasie z Płocka do Gdańska nabierając doświadczenia.

W tym roku planujemy przepłynąć górny i środkowy  odcinek największej polskiej rzeki. Informujemy, iż do Płocka dopłyniemy 18 czerwca na rozpoczęcie ogólnopolskich obchodów związanych z rocznicą Czerwiec 76. Chcemy aby w spływie uczestniczyła młodzież płockich szkół, jest to dobry sposób poznawania najnowszej historii Polski.

Do spływu wykorzystamy tratwę zbudowaną w 2015 roku. Niestety, w związku z bardzo niskim  stanem wody w czasie ubiegłorocznego spływu wiele elementów w naszej tratwie trzeba wymienić, jak również udoskonalić aby bezpiecznie odbyć zaplanowany spływ.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszej wyprawy .

Za okazaną pomoc zobowiązujemy się umieścić logo  miasta na zbudowanej tratwie i na koszulkach uczestników spływu. Będziemy promować Płock w czasie spływu rozdając materiały promocyjne. Jesteśmy otwarci na propozycje.

Z poważaniem

Leszek Brzeski